31. oktober Dan reformacije in 1. november Dan spomina na mrtve
Dne 31. oktobra 1517. je nemški duhovnik Martin Luther na vrata cerkve v Wittenbergu, obesil 95 tez, ki so govorile o prenovi cerkve. S tem se je začelo gibanje, ki ga imenujemo reformacija in je tudi za Slovenijoizrednega pomena.
V tem obdobju smo dobili prvo slovensko knjigo, prvi slovenski pravopis in pa prevod Biblije, ki je delo Jurija Dalmatina. Primož Trubar, slovenski protestantski duhovnik in pisatelj, rojen 9. junija 1508, v Raščici pri Velikih Laščah, je leta 1550. napisal prvo knjigo v slovenskem jeziku Katekizem. Za lažje branje le tega, je napisal tudi Abecednik.
V času reformacije, smo dobili tudi prvi slovenski pravopis, izpod peresa slovenskega protestanta in slovničarja, Adama Bohoriča. Za najbolj pomembno delo tega časa pa štejejo obsežen prevod Biblije.
Največ protestantov pri nas je v Prekmurju. Protestantski duhovniki se lahko poročijo in si ustvarijo družino. Duhovnice so lahko tudi ženske. Od leta 1992. je dan reformacije v Sloveniji tudi državni praznik.
OPOZORILO OB 1. NOVEMBRU
V času, ko obiskujemo grobove in se spominjamo svojih bližnjih, prijateljev in znancev, velikokrat pozabimo na svoje premoženje.Tudi tokrat so nas policisti opozorili, da je potrebno avtomobile zaklepati, vrednejših stvari (torbice, mobiteli in podobno) ne smemo puščati v vozilih, sploh pa ne na vidnem mestu. Prav tako je potrebno voziti še posebej previdno v bližini pokopališč in drugih krajev, kjer bodo potekale razne komemoracije.