Javni razpis za dodelitev pomoči za ohranjanje in razvoj kmetijstva, gozdarstva in podeželja v občini Žirovnica v letu 2009
Na podlagi Pravilnika o dodelitvi pomoči za ohranjanje in razvoj kmetijstva, gozdarstva in podeželja v Obcina Žirovnica (Ur. l. RS, št. 122/07) in Odloku o proračunu Občine Žirovnica za leto 2009 (Ur. l. RS, št, 122/07 in 17/09), župan Občine Žirovnica objavlja
javni razpis za dodelitev pomoči za ohranjanje in razvoj kmetijstva, gozdarstva in podeželja v občini Žirovnica v letu 2009
1. PREDMET JAVNEGA RAZPISA
Predmet javnega razpisa je dodelitev nepovratnih sredstev iz proračuna občine v skupni višini 23.300 EUR za namene, ki prispevajo k zagotovitvi večje konkurenčnosti in ohranjanje ter ustvarjanje delovnih mest v podeželskem prostoru, ohranitvi kulturne in bivanjske dediščine podeželskega prostora, k spodbuditvi učinkovitosti in strokovnosti kmetijstva in gozdarstva, k izboljšanju uspešnosti kmetijskih gospodarstev in k spodbuditvi zavarovanja posevkov, plodov in živali.
2. SPLOŠNA DOLOČILA – POGOJI ZA UPRAVIČENCE
· Pomoč se lahko dodeli samo upravičencem, ki so opredeljeni v okviru posameznega ukrepa.
· Upravičenec predloži izjavo, da za iste upravičene stroške in za isti namen ni pridobil sredstev oz. ni v postopku pridobivanja sredstev iz kateregakoli drugega javnega vira.
· Pomoč se dodeli na podlagi vloge, ki vsebuje osnovne podatke o upravičencu/izvajalcu, podatke o naložbi/storitvi, časovni potek in predvidene stroške.
· Odobrene naložbe oz. dela ali storitve, ki so odobrene z javnim razpisom morajo biti zaključene pred zadnjim izplačilom zahtevka.
· Če se upravičenec ali izvajalec v skladu s predpisi o javnih naročilih šteje za naročnika mora predložiti dokazilo, da je bil postopek izbire dobavitelja izveden v skladu z Zakonom o javnih naročilih.
· Po zaključku investicije mora investicija biti v uporabi za namen, za katerega je upravičenec pridobil sredstva vsaj še 5 let po izplačilu sredstev.
· Upravičenec, ki pridobi pomoč iz tega pravilnika mora voditi predpisano dokumentacijo, ki je določena z javnim razpisom in pogodbo o dodelitvi sredstev in jo mora hraniti še najmanj 5 let po zadnjem izplačilu sredstev.
· Upravičeni prejemnik sredstev ne sme uporabljati naložbe v nasprotju z namenom dodelitve sredstev.
· Upravičenec, ki je pridobil pomoč iz tega pravilnika, za isto naložbo, kot jo je navedel v vlogi, ne more kandidirati naslednjih 5 let.
3. UKREPI, PREDMETI PODPORE, UPRAVIČENCI, UPRAVIČENI STROŠKI, VIŠINA POMOČI IN VIŠINA PRORAČUNSKIH SREDSTEV
UKREP ŠT. 1.: NALOŽBE V KMETIJSKA GOSPODARSTVA ZA PRIMARNO PROIZVODNJO
Predmet podpore:
1. Posodabljanje kmetijskih gospodarstev z živinorejsko in rastlinsko proizvodnjo:
· naložbe v posodobitev nepremičnin – hlevov s pripadajočo notranjo opremo (oprema za krmljenje, molžo in izločke) za prirejo mleka in mesa;
· naložbe v posodobitev skladišč za krmo s pripadajočo opremo;
· nakup kmetijske mehanizacije in računalniške programske opreme;
· prva postavitev oz. prestrukturiranje obstoječih trajnih sadnih nasadov;
· nakup in postavitev rastlinjakov in plastenjakov, vključno s pripadajočo opremo;
· naložbe v prvo postavitev pašnikov;
· naložbe v obnovo namakalnih sistemov, ki so v lasti kmetijskih gospodarstev in po naložbi zagotavljajo vsaj 25 % zmanjšanje porabe vode
· naložbe v cestno in ostalo infrastrukturo na kmetijskih gospodarstvih, ki niso javne poti ter zemljišča (dovozne poti do kmetijskega gospodarstva v zasebne namene, poljske poti,…)
2. Naložbe v prilagajanje novo uvedenim standardom dobrega počutja živali v živinorejski proizvodnji skladno s predpisi EU:
· naložbe v izgradnjo stojišč, ležišč in boksov s pripadajočo opremo
· naložbe v objekte za zavarovanje živali, ki živijo na prostem, pred neugodnimi vremenskimi pogoji
· naložbe v električno infrastrukturo
· naložbe v prezračevalni sistem
· naložbe v napajališča za živino
Upravičenci: kmetijska gospodarstva, pravne in fizične osebe, ki se ukvarjajo s primarno kmetijsko proizvodnjo.
Splošni pogoji upravičenosti za 1 in 2:
· upravičenec mora imeti v času oddaje vloge za investicijo MID številko ter v uporabi najmanj 1 ha primerljivih površin. Za en ha primerljivih površin, se po podatkih GERK štejejo: 1 ha njiv, 2 ha travnikov oz. ekstenzivnih sadovnjakov, 4 ha pašnikov, 0,25 ha plantažnih sadovnjakov ali vinogradov, 0,2 ha vrtov, vključno z zavarovanimi prostori pri pridelavi vrtnin, 8 ha gozdov, 5 ha gozdnih plantaž ali 6 ha barjanskih travnikov ali drugih površin.
· naložba mora ustrezati veterinarsko sanitarnim, zdravstveno sanitarnim in okoljevarstvenim zahtevam (napisana in podpisana izjava s strani upravičenca o ustreznosti naložbe)
· za naložbo morajo upravičenci predložiti ustrezno dovoljenje za izvedbo investicije (lokacijsko informacijo, gradbeno dovoljenje,..) – kjer je to potrebno.
· gradbena dela morajo biti izvedena v skladu s predpisi o gradnji objektov, urejanju prostora in varstvu okolja.
· kot zaključek naložbe se šteje vključitev kmetijske mehanizacije ali opreme v objektih v proizvodni proces ali vpis intenzivnih sadovnjakov ali nasadov v register, ki ga vodi MKGP.
Specifični pogoji upravičenosti za 1. Posodabljanje kmetijskih gospodarstev z živinorejsko in rastlinsko proizvodnjo:
Upravičenec lahko kandidira za pomoč, če gre za investicije v:
· lastno primarno pridelavo kmetijskih proizvodov, ki jih opredeljuje Priloga 1 k Pogodbi in spadajo v naslednje sektorje: mleko, meso, med, poljščine, sadje in zelenjava, okrasne rastline in grmovnice, semena in ostali semenski material.
· reja govedi
· rejo drobnice na območjih z omejenimi dejavniki in je le ta na paši vsaj 5 mesecev/leto, ne glede na sedež kmetijskega gospodarstva
· rejo avtohtonih in tradicionalnih pasem konj.
Upravičenec mora poleg vloge zahtevane v razpisu predložiti načrte ureditve:
· za posodobitev skladišč: tehnološki načrt ureditve skladišča s popisom del, opreme in tehnologijo,
· za ureditev trajnih nasadov: tehnološki načrt ureditve trajnih sadnih nasadov,
· za obnovo namakalnih sistemov: načrt obnove s popisom del, opreme in tehnično specifikacijo, iz katere je razvidno, da taka naložba vodi k zmanjšani porabi vode za 25%;
· za ureditev pašnikov: izdelan tehnološki načrt ureditve pašnika s popisom del, opreme in tehnologijo paše;
· za naložbe v poti (poljske, dovozne,…) in kmetijska zemljišča na kmetijskih gospodarstvih: izdelan tehnološki načrt ureditve zemljišča ali dostopov
Specifični pogoji upravičenosti za 2. Naložbe v prilagajanje novo uvedenim standardom v živinorejski proizvodnji:
· podpora se lahko dodeli le za izpolnjevanje novih standardov. Po naložbi morajo biti standardi doseženi.
· po zaključku naložbe v prilaganje dobrega počutja živali, upravičenec predloži izjavo o uskladitvi z zahtevami standardov (napisana in podpisana izjava s strani upravičenca o ustreznosti)
Upravičeni stroški:
Splošni za 1 in 2:
· gradbena in obrtniška dela (rušitvena, zemeljska dela, zidarska, tesarska, fasaderska, krovska, kleparska, keramičarska, mizarska, pleskarska, ključavničarska, kamnoseška, elektroinštalacijska, vodovodna in druga inštalaterska dela, ureditev zunanje infrastrukture in dodatna dela).
· pri posameznih gradbenih in obrtniških delih se upoštevajo stroški dobave gotovih elementov (nakup in prevoz), njihova montaža in stroški izvedbe del na licu mesta (stroški materiala, prevoza in opravljenih del).
· splošni upravičeni stroški: honorarji arhitektov, inženirjev in svetovalcev (strokovnih in podjetniških), stroški za študije izvedljivosti, nakup patentov in licenc.
Specifični stroški za 1. Posodabljanje kmetijskih gospodarstev z živinorejsko in rastlinsko proizvodnjo:
· nakup in montaže nove tehnološke opreme (za krmljenje, molžo, ,….)
· informacijska oprema vključno z računalniškimi programi,
· nakup materiala, opreme in stroški novogradnje pomožnih živinorejskih objektov; Pomoč za adaptacijo in rekonstrukcijo gnojnih jam in gnojišč zaradi izpolnjevanja standarda nitratna direktiva ni mogoča.
· nakup nove kmetijske mehanizacije,
· zemeljska in betonska dela, priprave poti, nakup in postavitev mrež in opore za napravo trajnih nasadov,
· nakup in postavitev rastlinjaka in plastenjaka s pripadajočo opremo; oprema za osvetljevanje in senčenje; oprema za zračenje oziroma ogrevanje; oprema za pripravo tal in substratov, oprema za setev in sajenje);
· pri obnovi namakalnih sistemov; stroški za nakup opreme, če taka naložba vodi k zmanjšanju prejšnje uporabe vode za najmanj 25 %
· pri urejanju in postavitvi pašnikov: stroški za nakup opreme za ograditev pašnikov z električno ograjo in pregraditev pašnika na pašne čredinke, stroški nakupa opreme za ureditev napajališč za živino;
· pri naložbah na kmetijskih gospodarstvih (poljske poti, dovozne poti, zemljišča): stroški odstranjevanja skal, zarasti, ravnanja zemljišča, nasipanja,…;razen drenažnih del.
Specifični stroški za 2. Naložbe v prilagajanje novo uvedenim standardom dobrega počutja živali v živinorejski proizvodnji:
· oprema stojišč, ležišč, privezov in boksov,
· električna oprema (svetila, električna instalacija, …),
· prezračevalni sistemi (ventilatorji, prezračevalni kanali, avtomatika za prezračevalne sisteme, …),
· dostopi do napajališč (napajalni sistemi, …).
Višina pomoči:
· za območja z omejenimi možnostmi za kmetijsko dejavnost: do 50% upravičenih stroškov,
· za ostala območja za kmetijsko dejavnost: do 40% upravičenih stroškov
· Za naložbe v podjetja za primarno proizvodnjo najvišji znesek posameznemu podjetju ne sme preseči 400.000 EUR v katerem koli obdobju treh proračunskih let ali 500.000 EUR, če gre za podjetje na območjih z omejenimi dejavniki.
Znesek pomoči: najnižji znesek dodeljene pomoči znaša 200 EUR, najvišji pa 4.000 EUR.
Okvirna višina proračunskih sredstev: 9.000 EUR.
UKREP ŠT. 2: POMOČ ZA ZAOKROŽITEV ZEMLJIŠČ
Predmet podpore:
Sofinanciranje stroškov, nastalih z menjavo (zaokrožitvijo) kmetijskih zemljišč.
Upravičenci: kmetijska gospodarstva , ki izvedejo medsebojno menjavo kmetijskih zemljišč.
Splošni pogoji upravičenosti:
Upravičenec predloži dokumentacijo iz katere je razvidno, da je bila izvedena menjava zemljišč (notarsko overjena menjalna pogodba o menjavi zemljišč).
Upravičeni stroški:
Stroški pravnih in upravnih postopkov pri medsebojni menjavi (zaokrožitvi) kmetijskih zemljišč.
Višina pomoči:
Do 50% dejansko nastalih pravnih in upravnih stroškov.
Znesek pomoči:
Najnižji znesek dodeljene pomoči znaša 100 EUR, najvišji pa 500 EUR.
Okvirna višina proračunskih sredstev: 500 EUR.
UKREP ŠT. 3: ZAGOTAVLJANJE TEHNIČNE PODPORE V PRIMARNEM KMETIJSTVU
Predmet podpore:
· izobraževanje in usposabljanje kmetov v primarni kmetijski pridelavi,
· svetovalne storitve,
· organizacije forumov za izmenjavo znanj med gospodarstvi, tekmovanj, razstav in sejmov ter sodelovanja na njih,
· publikacije, kot so katalogi in spletišča.
Upravičenci:
Izvajalci, ki so registrirani za opravljanje dejavnosti iz predmetov te podpore.
Splošni pogoji upravičenosti:
· izvajalec mora zagotoviti, da bo pomoč dostopna vsem upravičencem.
· če je izbrani izvajalec skupina proizvajalcev ali druga kmetijska organizacija za vzajemno pomoč mora zagotoviti, da je pomoč dostopna tudi nečlanom. Prispevek za udeležbo nečlanov se omeji na stroške za zagotavljanje storitev.
· izvajalec je dolžan po zaključenem usposabljanju naročniku – občini predložiti seznam upravičenih udeležencev izobraževanja in usposabljanja ali svetovanja z vsemi zakonsko obveznimi podatki: udeleženci morajo biti vpisani v register kmetijskih gospodarstev ali morajo biti njihovi družinski člani.
Specifični pogoji upravičenosti:
· pomoč se dodeli izvajalcu in ne sme vključevati neposrednih plačil v denarju končnim prejemnikom,
· za predstavitvi v publikacijah, kot so katalogi ali spletišča, mora izvajalec zagotoviti, da material na kateremkoli mediju vsebuje dejanske podatke o proizvajalcih iz določenega območja ali dejanske podatke o proizvajalcih danega proizvoda ter da so informacije in predstavitve nevtralne in imajo vsi zadevni proizvajalci enake možnosti, da se predstavijo.
Upravičeni stroški:
· usposabljanje in izobraževanje ter svetovanje kmetom v primarni kmetijski pridelavi:
· stroški organiziranja in izvedbe programov usposabljanja in izobraževanja (prostor, predavatelji, oglaševanje),
· stroški svetovalnih storitev: honorarji za storitve, ki ne spadajo med trajne ali občasne dejavnosti niti niso v zvezi z običajnimi operativnimi stroški podjetja, na primer rutinsko davčno svetovanje, redne pravne storitve ali oglaševanje.
· organizacije forumov za izmenjavo znanj med gospodarstvi, tekmovanj, razstav in sejmov ter sodelovanja na njih, stroški udeležbe in potnih stroškov, najemnine razstavnih prostorov, materialni stroški priprave in dostave izdelkov za razstave, ocenjevanja pridelkov, simbolične nagrade, podeljene na tekmovanjih do vrednosti 250 EUR na nagrado in zmagovalca, stroški publikacij ocenjevanja izdelkov.
· publikacije: stroški priprave in tiska publikacij, katalogov in stroški oblikovanja in priprave spletnih strani.
Višina pomoči:
Do 100 % upravičenih stroškov v obliki subvencioniranih storitev in ne sme vključevati neposrednih plačil v denarju proizvajalcem.
Znesek pomoči:
Najnižji znesek dodeljene pomoči znaša 10 EUR, najvišji pa 250 EUR na udeleženca izobraževanja v koledarskem letu.
Okvirna višina proračunskih sredstev: 500 EUR.
UKREP ŠT. 4: NALOŽBE ZA OPRAVLJANJE DOPOLNILNE DEJAVNOSTI NA KMETIJAH
Predmet podpore:
Podpore bodo dodeljene naložbam, ki so potrebne za začetek opravljanja dopolnilne dejavnosti ali za posodobitev in širjenje že obstoječe dopolnilne dejavnosti:
· predelava kmetijskih pridelkov (mesa, mleka, vrtnin, sadja, mlevskih in škrobnih izdelkov, rastlinskih in živalskih olj in maščob, pripravljenih krmil za živali, drugih živil, pijač, lesa), medu in čebeljih izdelkov, zelišč, gozdnih sadežev in gozdnih sortimentov,
· prodaja kmetijskih pridelkov – kmetijskih pridelkov z drugih kmetij in izdelkov, ki jih druga kmetija proizvaja v skladu s predpisi o dopolnilnih dejavnostih na kmetiji,
turizem na kmetiji:(gostinska in negostinska dejavnost)
turizem na kmetiji:(gostinska in negostinska dejavnost)
· dejavnost, povezana s tradicionalnimi znanji na kmetiji, storitve oziroma izdelki (npr: oglarstvo, tradicionalno krovstvo s slamo, skodlami in skriljem, peka v kmečki peči, izdelava drobnih galanterijskih izdelkov iz lesa, zbirke, izdelava podkev, podkovno kovaštvo, tradicionalni izdelki iz zelišč in dišavnic);
· pridobivanje in prodaja energije iz obnovljivih virov;
storitve s kmetijsko in gozdarsko mehanizacijo, opremo, orodji in živalmi ter oddaja le-teh v najem;
storitve s kmetijsko in gozdarsko mehanizacijo, opremo, orodji in živalmi ter oddaja le-teh v najem;
· izobraževanje na kmetijah, povezano s kmetijsko, gozdarsko in dopolnilno dejavnostjo na kmetiji;
· zbiranje in kompostiranje organskih snovi;
· druge dopolnilne dejavnosti.
Upravičenci: kmetijska gospodarstva
Splošni pogoji upravičenosti:
· upravičenci morajo imeti registrirano dopolnilno dejavnost,
· upravičenci morajo imeti dovoljenje za opravljanje dejavnosti. Če le tega še nimajo, ga morajo predložiti v 12 mesecih po odobritvi pomoči,
· upravičenec mora imeti v času oddaje vloge MID številko ter v uporabi najmanj 1 ha primerljivih površin. Za en ha primerljivih površin, se po podatkih GERK, štejejo: 1 ha njiv, 2 ha travnikov oz. ekstenzivnih sadovnjakov, 4 ha pašnikov, 0,25 ha plantažnih sadovnjakov ali vinogradov, 0,2 ha vrtov, vključno z zavarovanimi prostori pri pridelavi vrtnin, 8 ha gozdov, 5 ha gozdnih plantaž ali 6 ha barjanskih travnikov oz drugih površin,
· naložba mora ustrezati veterinarsko sanitarnim, zdravstveno sanitarnim in okoljevarstvenim zahtevam,
· upravičenci morajo imeti ustrezno dovoljenje za izvedbo investicije (lokacijsko informacijo, gradbeno dovoljenje – kjer je to potrebno),
· gradbena dela morajo biti izvedena v skladu s predpisi o gradnji objektov, urejanju prostora in varstvu okolja,
· kot zaključek naložbe se šteje tehnični prevzem ali vključitev kmetijske mehanizacije ali opreme v objektih v proces dela dopolnilne dejavnosti,
· po zaključku investicije mora investicija biti v uporabi za namen, za katerega je upravičenec pridobil sredstva vsaj še 5 let po izplačilu sredstev,
· dopolnilno dejavnost, za katero je upravičenec pridobil sredstva po tem pravilniku mora upravičenec opravljati vsaj še 5 let po zaključeni investiciji.
Specifični pogoji upravičenosti:
· za dopolnilno dejavnost predelava živil rastlinskega izvora morajo lastne surovine predstavljati najmanj 50% količine potrebnih surovin, ostale pa izhajati od drugih kmetij.
· za dopolnilno dejavnost predelava živil živalskega izvora morajo pri neposredni prodaji končnemu potrošniku lastne surovine predstavljati 100% potrebnih surovin, v drugih primerih pa najmanj 50% količine. Za dopolnilno dejavnost prodaja pridelkov in izdelkov kmetij mora vrednost prodaje lastnih kmetijskih pridelkov in izdelkov znašati najmanj 30% celotne vrednosti prodaje na kmetiji. Za dopolnilno dejavnost turizem na kmetiji–gostinska dejavnost se mora zagotoviti takšen obseg kmetijske dejavnosti, ki zagotavlja najmanj 30% vrednosti lastnih surovin, pri čemer se jih do največ 30% vrednosti surovin lahko dokupi v trgovini, ostalo pa od drugih kmetij.
· za dopolnilno dejavnost predelave medu mora končni prejemnik imeti ob času oddaje vloge v lasti vsaj 10 čebeljih družin.
· za dopolnilno dejavnost predelava gozdnih sortimentov in za dopolnilno dejavnost pridobivanje energije iz biomase morajo lastne surovine predstavljati najmanj 20% količine potrebnih surovin. Pri dopolnilni dejavnosti ribogojstvo in predelava sladkovodnih rib mora biti vodno zemljišče sestavni del kmetije.
Upravičeni stroški:
· gradbena in obrtniška dela (rušitvena, zemeljska dela, zidarska,tesarska, fasaderska, krovska, kleparska, keramičarska, mizarska, pleskarska, parketarska, ključavničarska, kamnoseška, elektroinštalacijska, vodovodna in druga inštalaterska dela, ureditev zunanje infrastrukture in dodatna dela). Pri posameznih gradbenih in obrtniških delih se upoštevajo stroški dobave gotovih elementov (nakup in prevoz), njihova montaža in stroški izvedbe del na licu mesta (stroški materiala, prevoza in opravljenih del).
· splošni upravičeni stroški: honorarji arhitektov, inženirjev in svetovalcev (strokovnih in podjetniških), stroški za študije izvedljivosti, nakup patentov in licenc
· računalniška oprema – osebni računalniki in računalniški programi.
· oprema, ki je nujno potrebna in neposredno povezana s tehnološkim postopkom in trženjem glede na vrsto dopolnilne dejavnosti.
Višina pomoči:
· za območja z omejenimi možnostmi za kmetijsko dejavnost: do 50% upravičenih stroškov,
· pomoč dodeljena kateremu koli podjetju, ne sme presegati 200.000 EUR bruto v katerem koli obdobju treh proračunskih let.
Znesek pomoči: Najnižji znesek dodeljene pomoči znaša 200 EUR, najvišji pa 4.000 EUR.
Okvirna višina proračunskih sredstev: 4.500 EUR.
UKREP ŠT. 5: DELOVANJE DRUŠTEV IN NJIHOVIH ZDRUŽENJ
Predmet podpore:
Sofinanciranje delovanja različnih neprofitnih oblik sodelovanja kmetov in drugih neprofitnih združenj povezanih s kmetijstvom, gozdarstvom in razvojem podeželja.
Upravičenci:
Društva in njihova združenja.
Splošni pogoji upravičenosti:
· društva registrirana za delovanje na območju občine ali delujejo na območju občine,
· sofinancirajo se izključno nepridobitne dejavnosti društev,
· izvajanje izobraževanj in usposabljanj, katerih upravičenci so nosilci kmetijske dejavnosti, ni predmet sofinanciranja.
Specifični pogoji upravičenosti:
· odločba o vpisu v register društev
· seznam članov društva iz območja občine.
Upravičeni stroški:
Materialni stroški za delovanje društev.
Višina pomoči:
Višina sofinanciranja do 100 % upravičenih stroškov.
Znesek pomoči:
Najnižji znesek dodeljene pomoči znaša 100 EUR, najvišji pa 4.000 EUR na društvo.
Okvirna višina proračunskih sredstev: 8.800 EUR.
4. RAZPISNA DOKUMENTACIJA
Vloga mora biti predložena na predpisanem prijavnem obrazcu, ki mora biti pravilno izpolnjen in vsebovati tudi ustrezna dokazila vlagatelja navedena v razpisu. Vzorca pogodbe vlagatelji vlogi ne prilagajo.
Razpisna dokumentacija, ki obsega besedilo javnega razpisa, obrazce za posamezne ukrepe, vzorce pogodb je vlagateljem na voljo na spletni straniwww.zirovnica.si.
Vse dodatne informacije v zvezi z javnim razpisom dobijo zainteresirani vsak delovni dan od 9.00 do 12.00 ure na tel.št. 5809 106 (Petra Žvan).
5. ROKI IN NAČIN ODDAJE VLOG
Vlogo je potrebno poslati po pošti ali dostaviti osebno v zaprti kuverti na naslov: Občina Žirovnica, Breznica 3, 4274 Žirovnica. Rok za oddajo vlog je do vključno28.4.2009.
Vloga mora biti speta in oddana v zaprti kuverti opremljeni z imenom, priimkom in naslovom vlagatelja (če gre za fizično osebo), v primeru pravne oseba pa z nazivom in naslovom pravne osebe na hrbtni strani kuverte. Na sprednji strani kuverte mora biti napisan naslednji tekst:
»Ne odpiraj – Javni razpis – kmetijstvo 2009, ukrep št. _______« .
6. OBRAVNAVA VLOG IN POSTOPEK ODOBRITVE
Pravočasno prispele in pravilno označene vloge za razpisane namene bo obravnavala komisija, ki jo imenuje župan. O dodelitvi sredstev bo na predlog komisije odločal župan.
Odpiranje vlog ne bo javno. Prepozno prispele oziroma neustrezno opremljene vloge bodo zavržene, neutemeljene pa zavrnjene.
Predlagatelja nepopolne vloge komisija v roku 8 dni od odpiranja vlog pisno pozove na dopolnitev vloge. Rok dopolnitve je 8 dni od prejema poziva. Vloge, ki jih vlagatelji v roku ne bodo dopolnili, se zavrže, neustrezno dopolnjene vloge pa zavrne.
Upravičenci bodo o izidu razpisa obveščeni s sklepom najpozneje v roku 45 dni po izteku razpisnega roka.
Občina bo s prejemniki sredstev sklenila pogodbe, v katerih bodo navedeni podrobnejši pogoji koriščenja sredstev.
7. PREREZPOREDITEV SREDSTEV
V kolikor je za določen ukrep manjše število vlog glede na razpoložljiva sredstva, se lahko prerazporedijo za drug ukrep znotraj okvira javnega razpisa.
Številka: 330-0003/2009
Datum: 19.3.2009
Leopold Pogačar
ŽUPAN
obrazec ukrep št. 2 (zaokrožitev zemljišè)
obrazec ukrep št. 3 (tehnična podpora primar)
obrazec ukrep št. 4 (dopolnilne)